ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ମ୍ୟାଚ ଦେଖିବା ସହ ଏହି ସବୁ ଜାଗା ଭ୍ରମଣ କରନ୍ତୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର – ଭାରତୀୟ ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳ କେତୋଟି ସିମୀତ ଓଭରର ସିରିଜ୍ ସହିତ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ଅଛି, ଯାହା ଜାନୁଆରୀ ୨୩, ୨୦୧୯ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଦଳ ବ୍ଲାକ୍ କ୍ୟାପ୍ଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ପାଞ୍ଚଟି ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଦିନିକିଆ (ଓଡି) ସିରିଜ ସହିତ ତିନୋଟି ଟି ୨୦ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳୁଛି । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ଗୁଡ଼ିକ ଦେଶର ପାଞ୍ଚଟି ଅଞ୍ଚଳରେ ଆୟୋଜିତ କରାଯାଉଛି – ହାଉକିଜ୍ ବେ, ବେ ଅଫ୍ ପ୍ଲେଣ୍ଟି, ୱାଇକାଟୋ, ଏବଂ ଅକ୍ଲ୍ୟାଣ୍ଡ । କ୍ରିକେଟ୍ ହେଉଛି ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଜାତୀୟ ଗ୍ରୀଷ୍ମ କ୍ରୀଡ଼ା ଓ ଏଥିରେ ୧୦୦,୦୦୦ରୁ ଉଦ୍ଧ୍ୱର୍ ପଞ୍ଜିକୃତ ଖେଳାଳୀ ଅଛନ୍ତି ।
ଯେ କୌଣସି ଆଉଟଡୋର ସମ୍ମୀଳନରେ କ୍ରିକେଟ ହେଉଛି ସେମାନଙ୍କ ପସନ୍ଦର ଖେଳ, ଯାହାକୁ ସେମାନେ ସବୁବେଳେ ପଡ଼ିଆ ଓ ସମୁଦ୍ର ବେଳାଭୂମିମାନଙ୍କରେ ଉପଭୋଗ କରିଥାଆନ୍ତି । ଏକ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରେମୀ ଦେଶ ଭାବେ କିୱି ଗହଳି ଭାରତୀୟ ଗସ୍ତ ସମୟରେ ଫୋର୍ସର ବାହାରେ ହେଉଛି, ଯେଉଁଥିରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବ୍ଲାକ୍ କ୍ୟାପ୍ମାନେ ଖୁସି ହେଉଛନ୍ତି ।
ତେବେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ଏହି ସ୍ଥାନମାନଙ୍କରେ କିଛି ଏଭଳି ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଜାଗା ରହିଛି , ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣମାନେ ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳଗୁଡିକୁ ବୁଲିଲେ ସେଠାକର ପରମ୍ପରା ଏବଂ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକୁ ଖୁବ ଉପଭୋଗ କରିପାରିବେ । ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର କେବଳ କ୍ରିକେଟ ଖେଳ ନୁହେଁ ନାପିର, ହାଓକିଜ୍ ବେ, ମାଉଣ୍ଟ ମାଉନଗାନୁଇ, ବେ ଅଫ୍ ପ୍ଲେଣ୍ଟି, ହ୍ୟାମିଲଟନ, ୱେକାଟୋ, ହ୍ୟାମିଲଟନ, ୱିଲିଂଟନ୍, ଅକଲାଣ୍ଡ ଭଳି ଏପରି ଅନେକ ଜାଗା ରହିଛି ଯେଉଁଠାରେ ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମ୍ୟାଚ ଦେଖିବାକୁ ଯାଇଥିବା ଦର୍ଶକ ମାନେ ଖୁବ ମନଭରି ଉପଭୋଗ କରି ପାରିବେ ।

Loading...
>